بازگشت به بلاگ
انجمن آهسته گامان ایرانیان

نسکالو حامی انجمن خیریه “آهسته گامان ایرانیان” می شود

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

مقدمه : ( زمان تقریبی مطالعه ۰۰:۵۰ ثانیه⏳)

تاریخ بشری در طول قرون و اعصار به ما آموخته است که در پویایی و پیشرفت های علمی / فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی … هر سرزمینی، افراد علاقه مند و توانمند، نقش سازنده و موثری داشته اند. در دهه های اخیر بر این اساس و باور، افراد همفکر 💭 توانسته اند با ایجاد تشکل های غیر دولتی قانونمند (NGO) و با حفظ استقلال فکری و علاقه خود در کنار دولتمردان، اهرم های قوی و نیرومندی برای رفع مشکلات بشری باشند و با همدلی و حمایت از یکدیگر در تسریع روند رشد همه جانبه جامعه بشری ، بکوشند.

تاریخچه انجمن :

 در اواخر سال ۱۳۷۶، پس از نشست های متعدد با حضور جمعی از والدین دارای فرزند با نیاز ویژه (معلول) و برگزاری یک سمینار یک روزه برای حل مشکلات و مسائل این قشر از جامعه، تصمیم به تأسیس ⛏ این انجمن غیر دولتی و هدفمند، گرفته شد. انجمن خیریه آهسته گامان ایرانیان  در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۰ به ثبت رسمی رسید و فعالیت های فرهنگی / آموزشی / اجتماعی / حقوقی / … خود را در ابعاد مختلف آغاز کرد.

اهداف انجمن :

۱- تفکر و تلاش و حمایت همه جانبه از افراد با نیاز های ویژه و خانواده های داوطلب آنان.

۲- برنامه ریزی ، تدوین و تدارک کلاس ها ، کارگاه ها  و گام های آموزشی ( ۴ جلسه پیرامون یک موضوع ) و همچنین جلسات سخنرانی ، نقد و بررسی فیلم های مرتبط و … با استفاده از اساتید مجرب و طراز اول در کمیته آموزش خانواده انجمن .

۳- اجرای طرح های فرهنگی /آموزشی برای ارگان ها و سازمان ها و همچنین برگزاری پروژه ها و همایش های مرتبط با معلولین در نهادهای دولتی و غیر دولتی ، چاپ بروشور های اطلاعاتی  و کتب کوچک و آسان با موضوع های مرتبط “افراد با نیاز ویژه” .

۴- آشنایی والدین با مسائل حقوقی و قضایی “فرزندان با نیاز ویژه” و تبیین ضرورت تنظیم وصیت نامه بوسیله پدر خانواده و همچنین ارائه مشاوره های حقوقی رایگان برای والدین .

۵- همکاری تنگاتنگ و نزدیک با نهادها و سازمان های مرتبط با معلولین ، اعم از دولتی و غیر دولتی .

۶- تشویق والدین به استفاده از برنامه های گردشگری ، تفریحی ، رفاهی  و اهمیت به اوقات فراغت خانواده .

۷- تلاش جهت تبیین برابر سازی فرصت ها در ابعاد مختلف ، برای تمامی گروه های معلولین بویژه ” کم توانان ذهنی”، ایجاد زمینه های تحول و اصلاح نگرش جامعه نسبت به افراد با نیاز های ویژه ، احترام به تفاوت های فردی و همچنین تشویق والدین به راه اندازی سازمان های مردم نهاد در سایر استان ها و شهرستان ها .

 

تمام اعضای این انجمن، خود، نیز دارای فرزند با نیاز ویژه (معلول) هستند و بسیار دلسوزانه برای حفظ و بقای انجمن تلاش می کنند و مدیریت نسکالو پس از بازدید از این انجمن و آشنایی با اعضای هیئت مدیره و مشاهده فعالیت های خدا پسندانه آنها ، بر آن شد که در این امر خیر و حمایت از “انجمن خیریه آهسته گامان ایرانیان” نقش کوچکی ایفا کند و 💵 ۱۰۰تومان 💵 از هر خرید شما کاربران عزیز را، به حساب این انجمن واریز کند. تا هم ما و هم شما ، به نوعی سهمی در این امر واقعا ، خداپسندانه داشته باشیم.

 

🔔 یکی برای نسکالو  .  .  .  نسکالو برای همه 🔔

اشتراک این نوشته

دیدگاه (1)

  • فاطمه پاسخ

    باریکلاااااا این کارتون خیلی خوب و خدا پسندانس👏

    اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ در ۸:۱۳ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ
طراحی سایت
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال